Міжхребцева грижа – патологічний стан, що виявляється випинанням ядра міжхребцевих дисків в область хребетного каналу. Виникає у результаті зсуву ділянки ураженого, деформованого диска та порушення цілісності фіброзного кільця. Небезпека полягає в тому, що грижа тисне на нервові закінчення, викликаючи набряклість, запалення та інші вкрай небажані ускладнення.

Класифікація

Міжхребетні грижі мають різну класифікацію в залежності від стадії розвитку та локалізації. За ступенем прояву розрізняють:

 1. Протрузія – розмір грижі становить близько 3 мм, не супроводжується болючою симптоматикою.
 2. Пролапс – друга стадія захворювання, при якій розміри грижі збільшуються до 6 мм і починає проявлятися больовий синдром.
 3. Екструзії – на даній стадії розмір випинання становить до 1,5 см. Пацієнти скаржаться на сильні болі та зниження працездатності, якості життя. На 3 етапі патологічного процесу починається ураження внутрішніх органів.

Залежно від локалізації класифікують на:

 1. Грижу поперекового відділу – проявляється больовим синдромом навіть на ранніх стадіях. У міру прогресування патології виникають такі симптоми, як відчуття поколювання, оніміння кінцівок, проблеми з поставою, порушення функцій сечостатевої системи.
 2. Грижу шийного відділу – проявляється болючими відчуттями, що виникають при поворотах і нахилах голови, онімінням і слабкістю верхніх кінцівок.
 3. Грижа грудного відділу – супроводжується больовими відчуттями оперізуючого характеру, порушеннями процесів сечовипускання і координації рухів.

Залежно від причин, що спровокували патологію, підрозділяються на кісткові, хрящові та пульпозні грижі.

Міжхребцева грижа

Від чого виникає?

Спровокувати появу міжхребцевої грижі можуть такі чинники:

 • травматичні ушкодження;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • небажані зміни вікового характеру, які проявляються витончення хрящового кільця хребетного диска.

Неправильне харчування, дефіцит корисних речовин, інтенсивні заняття спортом багаторазово підвищують ризики патології.

Симптоми міжхребцевої грижі

Симптоматика залежить від розмірів утворення та стадії захворювання. Грижі грудного й шийного відділу проявляються:

 • головними болями;
 • запамороченням;
 • різкими перепадами артеріального тиску;
 • онімінням і відчуттям поколювання у пальцях рук.

Для поперекової грижі характери такі ознаки:

 • зниження чутливості та відчуття поколювання у пальцях ніг, пахової області;
 • діарея;
 • порушення в роботі сечостатевої системи (нетримання сечі, еректильна дисфункція);
 • простріли, що виникають при повороті корпусу;
 • больові відчуття, що віддають в область стегон, нижніх кінцівок.

Ступінь прояву симптомів залежить від стадії патологічного процесу. Спочатку відбувається зміщення тканин всередині самого диска, що викликає підвищену стомлюваність. На наступному етапі відбувається деформація і зміщення міжхребцевого диска з супутнім больовим синдром. На останній стадії дискова тканина ущільнюється, відбуваються зміни дегенеративного характеру, порушуються функції уражених ділянок хребетного стовпа.

Діагностика та лікування

Діагностика починається з огляду пацієнта, вивчення присутніх симптомів, аналізу результатів зібраного анамнезу. Для встановлення точного діагнозу призначаються комп’ютерна та магнітно-резонасной томографія. Лікування проводиться переважно консервативними методами. Хірургічне втручання може бути призначено в особливо важких випадках, що супроводжуються порушенням рухової функції, нетриманням сечі.

Велике значення при консервативному лікуванні міжхребцевої грижі і в період реабілітації після хірургічного втручання мають кінезіотерапія, заняття лікувальною фізкультурою, фізіотерапевтичні процедури, масажі та інші мануальні методики, спрямовані на витягування і зміцнення хребетного стовпа. Пройти ефективне лікування міжхребцевої грижі можна звернувшись до медичного кабінету «Safronov uniq med».

Краса та хороший настрій взаємопов'язані

Тому ми завжди маємо акції та знижки на косметологічні послуги для Вас, щоб кожен візит дарував ще більше позитивних емоціїй!