Сколіоз являє собою викривлення хребетного стовпа. У нормі (зі спини) хребет повинен бути ідеально прямим і вертикальним. У пацієнтів, які страждають на сколіоз, спостерігаються його вигини в праву або ліву сторону. Найбільшою мірою патології схильні підлітки (від 10 до 15 років), однак вона може проявитися і у малюків, і у дорослих людей.

Причини та різновиди сколіозу

Точні причини сколіозу не встановлені. На думку фахівців, спровокувати захворювання може спадкова схильність, а також звичка сутулитися, сидіти тривалий час у зігнутому положенні.

Існують такі різновиди сколіозу:

 1. Структурний – виникає на тлі таких патологій, як церебральний параліч, синдром Дауна, дистрофія м’язів. Не піддається терапевтичному впливу.
 2. Дегенеративний – характерний для осіб похилого віку. Розвивається внаслідок зношування хребетних дисків і суглобів.
 3. Неструктурні – найбільш легко піддається корекції форма сколіозу. Хребет лише виглядає викривленим у результаті м’язових спазмів, запальних процесів і деяких інших захворювань. Деформація проходить сама собою при усуненні провокуючих чинників.
 4. Природжений – розвивається в період внутрішньоутробного розвитку внаслідок неправильного формування хребців.

У чому небезпека сколіозу?

У більшості випадків захворювання протікає в легкій формі, і на певній стадії процес деформації або зупиняється, або хребет самостійно відновлює правильне вертикальне положення.

Різновиди сколіозу

У деяких пацієнтів викривлення триває, що загрожує серйозними ускладненнями, а саме:

 1. Ураження серця і бронхолегеневої системи. При важких формах сколіозу хребет тисне на серце та легені, притискаючи їх до грудної клітки. В результаті у хворого порушуються серцеві й дихальні функції, зростають ризики розвитку пневмонії та інших легеневих патологій.
 2. Зниженням самооцінки. Сколіоз негативно позначається на зовнішності людини, що веде до формування комплексів, невпевненості в собі, особливо якщо мова йде про підлітків.
 3. Больовим синдромом. Важкі форми сколіозу супроводжуються яскраво вираженими хворобливими відчуттями в області спини. При відсутності адекватного лікування з віком біль підсилюється, у значній мірі знижуючи якість життя людини та його працездатність.
 4. Нервовій компресією. Викривлений хребетний стовп чинить тиск на прилеглі нервові волокна, що загрожує численними несприятливими наслідками (нетриманням сечі, порушенням еректильної функції у представників сильної статі, слабкістю в ногах).

Тому важливо своєчасно лікувати сколіоз, не допускаючи приєднання супутніх ускладнень.

Симптоми сколіозу

Для сколіозу характерно:

 • виступ однієї лопатки вперед;
 • розташування плечей на різній висоті;
 • негоризонтальна, деформована лінія талії;
 • зміщення голови в бік;
 • більш сильне та помітне випинання ребер з одного боку.

Також можлива пігментація, оволосіння, утворення ямочок на шкірних покривах в області хребетного стовпа.

Діагностика та лікування сколіозу

Викривлення хребта виявляється вже в ході огляду хворого фахівцем. Уточнити стадію патології допоможе проведення рентгенографії. Методи лікування залежать від ступеня сколіозу. При незначному викривленні досить буде масажу та занять лікувальною фізкультурою. У більш складних, запущених випадках пацієнтам потрібне носіння спеціального корсета, яке попереджає подальшу деформацію.

Мануальна терапія сприяє відновленню правильного положення хребта, зміцненню м’язових груп спини, що важливо для купірування патологічного процесу та подальшого прогресування захворювання. Фахівці медичного кабінету «Safronov uniq med» допоможуть позбутися від сколіозу, використовуючи власні розробки та методики, засновані на практиці східної і західної медицини.

Лікарі застосовують мануальну рефлексотерапію, медикаментозне лікування, акупресуру та акупунктуру, комплексно впливають на хребет і сприяють відновленню його положення.

Краса та хороший настрій взаємопов'язані

Тому ми завжди маємо акції та знижки на косметологічні послуги для Вас, щоб кожен візит дарував ще більше позитивних емоціїй!